CALL NOW
Zvanīt

Leica vēsture

"Leica" vārds jau vairāk nekā 100 gadus ir kvalitātes, uzticamības un prestiža sinonīms. Visus šos gadus „Leica” ir palicis pasaules fotogrāfijas un optiskās ražošanas industrijas flagmanis. Tas ir viens no retajiem, kas ir saglabājis savu paša inžinierpētniecību – optikas projektēānas un ražošanas tehnisko bāzi un īstenās vācu tradīcijas. Precīza mehānika un nevainojama optika – uzņēmuma „Leica”vizītkarte".


Kad 1925.gadā Leipcigas gadatirgū tika parādīta pirmā Leica fotokamera – maza, metāliska kastīte ar pieticīgiem tehniskajiem rādītājiem – tā nepievērsa sev praktiski nekādu uzmanību.

Tagad, atskatoties simts gadus tālā pagātnē, ir acīmredzams, ka vācu inženiera Oskara Barnaka izgudrojums „Ur-Leica” – kompakta fotokamera ar 35 mm platu fotofilmu – bija īsta revolūcija fotogrāfijas jomā un atnesa pasaules slavu uzņēmumam, kas to radīja.

Šī fotokamera kļuva par pamatīgu ekonomisko pamatu uzņēmuma uzplaukumam nākotnē – tieši ar šo modeli sākās slavas pilnā uzņēmuma „Leica” vēsture. Un līdz pat šai dienai leģendārajā „Leica” vēstures muzejā, kas atrodas Vācijā Solmsas pilsētā, glabājas raritārā 35 milimetru „Ur Leica”, par kuru katrs sevi cienošs kolekcionārs būtu gatavs izdot ne mazu naudas summu. Muzeja vadītājs apgalvo, ka ar šo fotokameru ir iespējams fotografēt līdz pat šai dienai.

 

Leica

Interesants fakts

Oskars Barnaks, „Leica” uzņēmuma labais ģēnijs savu karjeru neuzsāka , kur pagadās, bet gan uzņēmumā «Сarl Zeiss». Nostrādājis tikai trīs mēnešus fotokameru ražošanas cehā, viņš sasirga ar astmu un lūdza, lai viņš tiktu iekļauts uzņēmuma medicīniskās apdrošināšanas plānā. Tomēr administrācija atteicās to darīt, kas arī noveda pie viņa aiziešanas no uzņēmuma. No 1911. līdz pat sava mūža galam Barnaks nostrādāja firmā „Leitz” – tā saucās „Leica” līdz tā pārsaukšanai 1986.gadā.
Uzskaitīt uzņēmuma «Сarl Zeiss» zaudējumus nav iespējams.

 

Leica

No gadsimtu dziļumiem

1849: 23-gadīgais optiķis un matemātiķis Karls Kelners izveido Optisko Institūtu
nelielā Vācijas pilsētiņā Vetslerā, lai veiktu lēcu un mikroskopu izstrādi.
1887: произведено и продано 10 000 микроскопов.
1907: binokļu ražošanas sākums Maksa Bereka, Leica objektīvu izstrādātāja, vadībā.
1914: Oskars Barnaks izgudro «Ur-Leica».

 

 

 

Leica mūsdienās

Šodien koncerns "Leica Camera AG" izstrādā, ražo un tirgo augstvērtīgas ierīces fotografēšanai, fotogrāfiju radīšanai un sporta optikai. Ražošana notiek Vācijā Solmsas un Vetslaras (Wetzlar) pilsētā. Uzņēmumam pieder montāžas rūpnīca Portugālē un pašu tirdzniecības filiāles Vācijā, Francijā, Lielbritānijā, Šveicē, ASV un Kanādā. Aptuveni 1500 strādnieku ir koncerna štata darbinieki, no tiekm 900 strādā Vācijā. Koncerna "Leica Camera AG" administrācija atrodas Solmsas pilsētā Vācijā..


Aptuveni 100 gadus atpakaļ uzņēmums sāka attīstīt binokļu ražošanu un guva diezgan lielus panākumus, lielākoties pateicoties saviem inženiertehniskajai bāzei. Lielais skaits izgudrojumu un uzlabojumu patentu vēlreiz tikai apliecina augsto inženieru-konstruktoru komandas līmeni un apstiprina pašas produkcijas īpašo statusu.

Uzņēmuma stikla optiskās īpatnības, apstrādes precizitāte un lēcu forma ir ārpus jebkādas konkurences – tas ir ideāls, uz kuru tiecas daudzi uzņēmumi, kas ražo optiku.
Visu „Leica” produktu rādītāju stabilitātes noslēpums ir pastāvīgajā kvalitātes kontrolē un izturības ekstremālos apstākļos pārbaudēs.


Kas attiecas uz prasmēm – „Leica” uzņēmuma līdzīgu nav. Jaunais inženieru komanda sizgudrojums – tā ir īpaša Leica HDC™ lēcu pārklājuma tehnoloģija (High Durable Coating). Izstrādātais daudzslāņu pārklājums (no 7 līdz 10 slāņiem) apvieno augstu gaismas caurlaidības spēju ar izturību pret mehāniskiem bojājumiem (skrāpējumiem) pat visnelabvēlīgākajos apstākļos. Šis pārklājums garantē 99,7 % gaismas caurlaidību un nodrošina precīzu un spilgtu attēlu. Patentētā Leica HDC™ tehnoloģija tiek izmantota tikai uzņēmuma "Leica" binokļos.